Przygotowanie do sportu

Od dzisiaj zaczynam biegać. Pójdę na squasha. Nauczę się jeździć na nartach… Bardzo dobrze. Trzeba się ruszać. Tylko co z tego wyniknie, gdy ciało jest kompletnie nie przygotowane do wysiłku? Niestety pojawią się kontuzje…

 

Aby temu zapobiec do ruchu trzeba się odpowiednio przygotować: wzmocnić osłabione mięśnie, rozciągnąć przykurczone, poprawić mobilność stawów, skorygować ewentualne wady postawy. Te wszystkie zabiegi sprawią, że aparat ruchu będzie odpowiednio przygotowany do obciążeń i nie będzie ulegał uszkodzeniu. Będzie też funkcjonował w optimum metabolicznym.

 

W Sanitas Studio mamy programy treningowe, które precyzyjnie przygotowują do wybranej dyscypliny. Nasze programy są skuteczne i polecane przez specjalistów.

 

  • Zawsze zaczynamy od ewaluacji pacjenta pod kątem ruchowym i wydolnościowym.
  • Program układany jest tak aby wyrównywał deficyty, które mogą powodować kontuzje oraz kształtował cechy motoryczne potrzebne do uprawiania danego sportu.
  • Pacjent zawsze otrzymuje „zadanie domowe” – zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonania, które zapewniają ciągłość treningu w domu.
  • Pamiętamy o odnowie biologicznej po wysiłku – pacjent otrzymuje instruktarz jak prawidłowo rozciągać się i wykonywać automasaż.
  • Udzielamy wskazówek pod kątem prawidłowej diety, tak aby nie pojawiały się potreningowe zakwasy i kurcze mięśni.