Osteoporoza

Osteoporoza to choroba, w której dochodzi do demineralizacji tkanki kostnej, co skutkuje ubytkiem masy kostnej i zaburzeniem przestrzennej struktury kości. W wyniku tego kości stają się słabe i kruche i już niewielki uraz prowadzi do złamania. Osteoporoza występuje najczęściej u kobiet po menopauzie.

Osteoporoza to choroba bardzo podstępna. Nie daje żadnych specyficznych objawów – może manifestować się bólami kręgosłupa, obniżeniem wzrostu ale najczęściej diagnozuje się ja dopiero
wtedy gdy, dochodzi do poważnego złamania po niewielkim urazie. Charakterystyczne dla osteoporozy są kompresyjne złamania trzonów kręgów, nadgarstka czy biodra.

Biorąc pod uwagę tak poważne następstwa osteoporozy konieczna jest jej profilaktyka. Podstawą są tutaj ćwiczenia obciążające układ kostny oraz dieta bogata w wapń i witaminę D.
Trening na platformie wibracyjnej jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym grozi osteoporoza. Ma on udowodnione działanie osteoprotekcyjne. W licznych badaniach naukowych
wykazano jego dobroczynny wpływ na kości.

Wibrotrening zwiększa mineralizacje kości, poprawia ich strukturę przez co stają się bardziej odporne na złamania. Wzmacnia również mięśnie, uelastycznia więzadła i ścięgna, poprawia krążenie – w efekcie  poprawia się postawa i ogólna wydolność pacjenta, co zmniejsza ryzyko upadków i ich następstw.

W Sanitas Studio mamy doświadczenie w pracy zarówno z pacjentami z osteopenią jak i ze zdiagnozowaną osteoporozą*.

• Zapewniamy skuteczne ćwiczenia na profesjonalnej platformie wibracyjnej FitvibeExcel mającej certyfikat medyczny.
• Trening trwa 15-20’ i zawsze prowadzi go fizjoterapeuta.
• Parametry i ćwiczenia dobierane są indywidualnie.

*więcej w zakładce „Historie sukcesu”