Odchudzanie, wzmacnianie, kondycja

Tyjemy. Bolą nas plecy, kolana, głowa. Jesteśmy chronicznie zmęczeni. Nie mamy energii. Dlaczego? … Bo coraz mniej się ruszamy. Komputer, samochód, telewizor, niezdrowe jedzenie, alkohol, stres – oto główni winowajcy.

Gdy się nie ruszamy wiele procesów metabolicznych ulega zaburzeniu.
Jemy, ale nie spalamy wystarczającej ilości kalorii – dlatego przybywa zbędnych kilogramów. Narządy wewnętrzne ulegają otłuszczeniu i przestają prawidłowo funkcjonować.

Mięśnie są słabe, wiotkie często przykurczone i napięte – dlatego wszystko nas boli, jesteśmy usztywnieni. Garbimy się, pojawia się dyskopatia i zmiany zwyrodnieniowe.

Praca serca ulega osłabieniu, krew i limfa nie krąży prawidłowo. Nasza kondycja jest w opłakanym stanie – wyjście po schodach powoduje zadyszkę i przyśpieszone tętno.

Pojawiają się cellulit i obrzęki. Brak ruchu i stres powodują zaburzenia w produkcji hormonów – stąd chroniczne zmęczenie i brak energii.

W Sanitas Studio przygotowaliśmy specjalistyczne programy, które pozwalają skutecznie „rozruszać” się i wrócić do formy.

 

  • Programy są bezpiecznie i efektywne. Powstały na bazie wieloletniego doświadczenia. Łączą wiedzę medyczną z elementami fitness.
  • Terapeuta jest zawsze z pacjentem. Koryguje go, kontroluje przebieg ćwiczeń, na bieżąco modyfikuje program w razie potrzeby.
  • Program jest dopasowany do pacjenta – obejmuje trening cardio i ćwiczenia wzmacniające w różnych wariantach. W razie potrzeby jest uzupełniony o terapię manualną i masaż.