Cellulit

„Pomarańczowa skórka” to utrapienie kobiet w każdym wieku, bez względu na obfitość kształtów. Proponujemy jedyny w Krakowie, autorski program, który skutecznie ujędrnia i wygładza skórę.

 

Cellulit tworzy się przez lata, a na jego powstanie składa się wiele czynników. Dotknięta nim skóra zmienia się we wszystkich swoich warstwach, staje się nierówna i gąbczasta, pokryta licznymi grudkami i zagłębieniami. Główną przyczyną kłopotów z cellulitem jest charakterystyczna dla kobiet budowa tkanki łącznej.

 

Luźny układ włókien kolagenowo – elastynowych sprawia, że w odstępach między nimi rozrastają się i pęcznieją komórki tłuszczowe, uciskając tym samym okoliczne naczynia krwionośne i limfatyczne. Proces ten powoduje z kolei zaburzenia w mikrokrążeniu, odżywieniu i dotlenieniu tkanek, a także w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii.

 

Powstawaniu cellulitu sprzyjają również geny, tryb życia, PMS, zmienny poziom hormonów, wahania wagi, słabe krążenie, stres ale przede wszystkim brak ruchu i niewłaściwa dieta.

 

W przypadku cellulitu wylewanie siódmych potów na siłowni „od czasu do czasu” czy wklepywanie kremu nic nie da. Aby skutecznie redukować cellulit i ujędrniać skórę potrzebna jest kompleksowa, systematyczna terapia.

 

W Sanitas Studio oferujemy specjalistyczny, autorski program na który łączy:

 

  • odpowiednio dobrane ćwiczenia na platformie wibracyjnej,
  • głęboki masaż z elementami drenażu limfatycznego połączony z aplikacją odpowiedniego kosmetyku.