Bóle pleców pojawiają się bez względu na wiek i potrafią skutecznie wykluczyć nas z naszego życia. Proponujemy skuteczną terapię, dzięki której wrócisz do pełnej sprawności. Bóle pleców dotyczą najczęściej dolnego, lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Przyczyn może być wiele. Ból może się pojawić nagle w wyniku np. podniesienia czegoś ciężkiego lub narastać stopniowo w wyniku powtarzającego się przeciążenia (np. siedzenie, stanie,…
„Pomarańczowa skórka” to utrapienie kobiet w każdym wieku, bez względu na obfitość kształtów. Proponujemy jedyny w Krakowie, autorski program, który skutecznie ujędrnia i wygładza skórę. Cellulit tworzy się przez lata, a na jego powstanie składa się wiele czynników. Dotknięta nim skóra zmienia się we wszystkich swoich warstwach, staje się nierówna i gąbczasta, pokryta licznymi grudkami i zagłębieniami. Główną przyczyną…
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca aby kobiety w ciąży ćwiczyły 30 minut dziennie. Ruch w okresie ciąży przynosi same korzyści, nie tylko przyszłej mamie, ale również dziecku. Panie, które są aktywne dużo łatwiej znoszą ciążę i wolniej się męczą. Dzięki pobudzonemu krążeniu zwiększa się przepływ krwi przez macicę i łożysko, co sprzyja optymalnemu rozwojowi nienarodzonego maluszka. Ponadto powrót do formy po…
Jedną z najczęstszych przyczyn bólu w plecach są powtarzające się przeciążenia wynikające z osłabienia mięśni. Dlatego trzeba ćwiczyć. Ale nie wszystkie ćwiczenia są dobre dla kręgosłupa – więc co robić? Proponujemy skuteczny, autorski program, który łączy: indywidualne ćwiczenia wzmacniające terapię manualną i masaż. Nasze ćwiczenia wzmacniające skupiają się na mięśniach głębokich: brzucha, pleców, dna miednicy i przeponie. …
Nadwaga i otyłość to zmora naszych czasów. W Europie osiągnęła rozmiary epidemii – wg danych WHO od 30 do 80% dorosłych na naszym kontynencie ma nadwagę. Otyłość to choroba przewlekła, która charakteryzuje się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej (powyżej 15% masy ciała dorosłego mężczyzny i ponad 25% masy ciała dorosłej kobiety; wskaźnik BMI jest większy niż 30). O nadwadze mówimy gdy…
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to choroba, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Na pewno częściej występuje u tych pierwszych. Statystycznie cierpi na nią co druga kobieta po menopauzie i co ósma w wieku do 40 lat. Nie jest to więc przypadłość rzadka – a bardzo wstydliwa i uciążliwa. Najczęstsze przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet to ciężki poród, częste zakażenia…
Tyjemy. Bolą nas plecy, kolana, głowa. Jesteśmy chronicznie zmęczeni. Nie mamy energii. Dlaczego? … Bo coraz mniej się ruszamy. Komputer, samochód, telewizor, niezdrowe jedzenie, alkohol, stres – oto główni winowajcy. Gdy się nie ruszamy wiele procesów metabolicznych ulega zaburzeniu. Jemy, ale nie spalamy wystarczającej ilości kalorii – dlatego przybywa zbędnych kilogramów. Narządy wewnętrzne ulegają otłuszczeniu i przestają prawidłowo funkcjonować. Mięśnie…
Osteoporoza to choroba, w której dochodzi do demineralizacji tkanki kostnej, co skutkuje ubytkiem masy kostnej i zaburzeniem przestrzennej struktury kości. W wyniku tego kości stają się słabe i kruche i już niewielki uraz prowadzi do złamania. Osteoporoza występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Osteoporoza to choroba bardzo podstępna. Nie daje żadnych specyficznych objawów – może manifestować się bólami kręgosłupa, obniżeniem wzrostu ale najczęściej…
Od dzisiaj zaczynam biegać. Pójdę na squasha. Nauczę się jeździć na nartach… Bardzo dobrze. Trzeba się ruszać. Tylko co z tego wyniknie, gdy ciało jest kompletnie nie przygotowane do wysiłku? Niestety pojawią się kontuzje… Aby temu zapobiec do ruchu trzeba się odpowiednio przygotować: wzmocnić osłabione mięśnie, rozciągnąć przykurczone, poprawić mobilność stawów, skorygować ewentualne wady postawy. Te wszystkie zabiegi sprawią,…
Każdy z nas chociaż raz w życiu miał coś skręconego, nadwyrężonego, uszkodzonego – ale czy potem była odpowiednia rehabilitacja? Powinna… gdy jej brakuje nasze stawy ulegają ciągłym, złym przeciążeniom.Typowe ostre urazy stawów to zwichnięcia i skręcenia. Dochodzi do nich w wyniku dwóch czynników działających w tym samym czasie – niewłaściwej pozycji stawu i zbyt dużego obciążenia. Torebka stawowa, więzadła, ścięgna…
Nasz kręgosłup składa się z 34 kręgów i dzieli się na odcinki: szyjny, piersiowy, lędźwiowy i kość krzyżową. Kręgosłup to nie prosta kolumna – patrząc na niego z boku widzimy naturalne krzywizny nazywane kifozami i lordozami. Kręgi nie stykają się bezpośrednio ze sobą – między nimi leżą krążki między kręgowe tzw. dyski, które spełniają rolę amortyzatorów. Kręgosłup stanowi ochrony tunel…