Ból pleców po długiej podróży samolotem? – 3 proste rzeczy żeby go uniknąć

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które cierpią na bóle pleców to na pewno perspektywa długiego lotu jest dla ciebie przerażająca. Moje proste rady pomogą Ci zapobiec bólowi i przetrwać podróż w komforcie.

Po pierwsze – ruszaj się w trakcie podróży.

Długotrwałe siedzenie to czynnik, który bardzo przeciąża dolną część pleców (odcinek lędźwiowy) i powoduje ból. Aby zminimalizować ten efekt, co 30’ wstań i przejdź się trochę. Zrób parę ćwiczeń, które możesz wykonywać – mogą być to skłony, przeprosty lub rotacje. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie ćwiczenia są idealne dla Ciebie – zapraszam na konsultacje!

 

Po drugie – zadbaj o wsparcie dla kręgosłupa

Przygotuj sobie coś co podeprze Twój kręgosłup, jak będziesz siedział. Może to być specjalny wałek lub zrolowany sweter czy poduszka, którą dostaniesz od załogi. Wsadź ją pod plecy, tak aby podpierała dolny odcinek kręgosłupa i uniemożliwiała jego zapadanie się.

 

Po trzecie – wykorzystaj swoją wyobraźnię

To proste rozwiązanie pozwoli Ci aktywnie się zrelaksować – skup się na oddechu akcentując wdech (oddychaj torem brzusznym), powoli wydychaj powietrze przez usta. Następnie wyobraź sobie, że na plecach masz coldpack lub termofor, który w przyjemny sposób rozluźnia napięte mięśnie. Taka wizualizacja pomoże Ci się zrelaksować i zmniejszyć odczuwany dyskomfort.