Wibrotrening

Trening na profesjonalnej platformie wibracyjnej. Podczas ćwiczeń wibracje powodują zarówno intensywną pracę mięśni, jak również stymulują metabolizm, poprawiają krążenie oraz wzmacniają kości. Platforma FitvibExcel Pro, na której pracujemy jest profesjonalnym, certyfikowanym urządzeniem medycznym wykorzystywanym w rehabilitacji i sporcie.

Wibrotrening czyli trening akceleracyjny

Trening akceleracyjny to nowość i alternatywa dla tradycyjnych treningów fitness. Opiera się on na zupełnie innowacyjnym rozwiązaniu dotąd nie stosowanym w fitness klubach i siłowniach. Podstawą profesjonalnego treningu akcelaracyjnego jest wykorzystanie pionowych drgań mechanicznych (wibracji) o odpowiednich częstotliwościach i amplitudach. Podczas gdy w tradycyjnym treningu fitness skupiamy się na modulowaniu intesywności treningu poprzez zwiększanie obciążenia np. przez ciężarki tak w wibrotreningu bazujemy na zmianie przyspieszenia generowanego przez drgania.

Tylko wibracje w zakresie od 20 do 60 Hz wywierają pozytywny wpływ stymulujący na tkanki organizmu ludzkiego i właśnie one generowane są przez platformę Fitvibe. Wpływają pozytywnie na mięśnie, skórę, kości czy stawy. Dzieje się tak dzięki aktywacji, poprzez bodziec jakim jest wibracja, szeregu autonomicznych (niezależnych od woli człowieka) odruchów, które m. in. pobudzają włókna mięśniowe do skurczu, usprawniają krążenie krwi i limfy oraz aktywują wydzielanie odpowiednich hormonów. W ten sposób rzeźbimy nasze ciało, redukujemy cellulit, pozbywamy się bólu, a przede wszytkim spalamy tkankę tłszczową.

Zalecane 3 sesje w tygodniu są optymalnym wykorzystaniem oddziaływania wibracji na organizm. Ćwiczymy zaledwie 15 minut – i zapweniamy sobie zajęcia fitess w pigułce. Cały program treningu wibracyjnego w naszym Studio ustalany jest indywidualnie, przez Master Trenera FitvibExcel, ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań klienta.