Trening siłowy

Pozwala zbudować masę, poprawić lub podtrzymać siłę mięśni. W Sanitas Studio wykorzystujemy cztery główne rodzaje treningu siłowego.

 

Ćwiczenia z hantlami – podstawowy rodzaj treningu siłowego z wolnymi ciężarami, przydatny na każdym etapie treningu i odpowiedni dla osób o różnej kondycji fizycznej. Proste i różnorodne ćwiczenia pozwalają na wzmacnianie mięśni każdej partii ciała oraz efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.

System obciążeń linkowych – brama funkcjonalna Finnlo FT1 umożliwia wykonywanie wielopłaszczyznowych ćwiczeń siłowych. System obciążeń linkowych zapewnia optymalne obciążenia w każdej fazie ruchu wielu partii mięśniowych. Ćwiczenia można wykonywać na stojąco, siedząc lub leżąc na ławce czy korzystając z różnych akcesoriów.

TRX – to treningi na specjalnej taśmie TRX, który wykorzystuje opór własnego ciała. Umożliwia wykonanie ok. 300 ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Dobrze rozwija sprawność, siłę i równowagę, elastyczność oraz wzmacnia i modeluje całą sylwetkę. Trening wykorzystywany przez żołnierzy Navy Seals.

Kettlebell – czyli ruchy z okrągłym ciężarkiem z uchwytem. Szybciej modelują i spalają tkankę tłuszczową niż ćwiczenia ze sztangą lub na maszynach.