Bóle pleców (dyskopatia, lumbago, „korzonki”)

Bóle pleców pojawiają się bez względu na wiek i potrafią skutecznie wykluczyć nas z naszego życia. Proponujemy skuteczną terapię, dzięki której wrócisz do pełnej sprawności.

 

Bóle pleców dotyczą najczęściej dolnego, lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Przyczyn może być wiele. Ból może się pojawić nagle w wyniku np. podniesienia czegoś ciężkiego lub narastać stopniowo w wyniku powtarzającego się przeciążenia (np. siedzenie, stanie, praca przy komputerze). Oprócz bólu, w plecach może pojawić się sztywność (zwłaszcza rano). Sam ból może być tępy, rozlany, ciągły połączony z napięciem mięśni lub pojawiać się nagle, w jakieś konkretnej pozycji.

 

Najczęstszą przyczyną bólu w plecach są przeciążenia wynikające z osłabienia mięśni. Gdy się nie ruszamy nasze mięśnie wiotczeją i przestają spełniać swoją rolę. Dochodzi do przeciążenia stawów kręgosłupa, zaburzeń w mikrokrążeniu i odżywieniu tkanek – dlatego plecy bolą.

 

Aby temu zaradzić trzeba się ruszać – ale nie każdy ruch będzie odpowiedni i likwidował dyskomfort. Nasz autorski program ćwiczeń połączony z indywidualną terapią manualną i masażem pozwoli na dobre wrócić do aktywnego życia. Więcej o naszym programie dowiesz się tutaj.